אודות המכון למנהיגות איכותית

מחלוצי הארגונים העוסקים בפיתוח מנהיגות בארץ. הוא הוקם ע"י פרופ' מיכה פופר, גיורא איילון וד"ר ראובן גל בשנת 1991 ומאז ועד היום הוא מספק שירותי ייעוץ והנחייה בתחום פיתוח המנהיגות לארגונים שונים.
מנחי המכון מתמחים בהעצמת מנהלים בדרגים השונים כך שיוכלו להביא למיצוי ולטיוב השפעתם בתפקידם הניהולי בארגון. אנו מסייעים לארגונים לחזק את המנהיגים שבתוכם על מנת שיוכלו להוביל את הארגון לקראת העתיד תוך כדי התמודדות עם האתגרים הצפויים.

המכון למנהיגות איכותית הנו אחד הארגונים המובילים במחקר ופיתוח מנהיגות. במהלך העשור האחרון הוביל המכון מחקר רחב היקף עבור צבא ארה"ב, שעסק בנושאי מדידה, פיתוח והעצמת מנהיגים.
המכון מחזיק בזיכיון לשימוש בכלי האבחון המנהיגותיMLQ –
Multiple Leadership Questionnaire, אשר פותח ע"י המרכז לחקר מנהיגות באונ' בינגהמפטון, ניו- יורק, ונחשב לאחד מהמודלים המרכזיים בעולם בפיתוח מנהיגות.

אנו מאמינים בבניית תכנית המותאמת לצרכי הארגון, כך שלצד התוכניות השונות שיש לנו לפיתוח מנהיגות, אנו מיומנים בבניית תכניות מגוונות ומותאמות (taylor made) לפיתוח אישי, פיתוח ארגוני ומחקר יישומי בתחומי ההשפעה וההובלה בארגון.
הייחודיות של המכון מבוססת על שילוב של עבודת מחקר אקדמית בינלאומית, כלי אבחון מתקדמים, ומגע אישי ומתמשך עם המנהלים המשתתפים.
בתהליכים השונים שאנחנו מקיימים נוצרים תנאי מעבדה למשתתפים לחקירה אישית, לתרגול השפעה בקבוצה ולהובלה אותנטית.
מניסיוננו, התוכניות מייצרות הזדמנות למשתתפים לגלות בתוכם את התשוקה להנהיג, והזדמנות לארגון לבנות קבוצה שלה פוטנציאל לאימפקט חזק ומשמעותי.

ביחד, הזדמנויות אלו מייצרות תנופה בארגון.

הצוות

מתודולוגיה והנחות יסוד

 1. למידה התנסותית: המשתתפים יתנסו הלכה למעשה בסיטואציות של הובלה והתמודדות עם אתגרים מנהיגותיים ולאור ההתנסויות יקבלו משובים אישיים על אופני ההשפעה שלהם.
 2. למידה קבוצתית: מנהיגות הינה תופעה שמתרחשת בהקשר חברתי ולפיכך למשתתפים יש הזדמנות אותנטית לקבל משוב בזמן אמת מקבוצת העמיתים וכך להיפגש עם היבטים מודעים ובלתי מודעים של מנהיגותם.
 3. חיזוק ומינוף עוצמות האישיות: "אדם פועל במיטבו כאשר הוא פועל מתוך להט ואותנטיות" (בנג'מין דה-יזראלי). מתוך הנחה זו המשתתפים חוקרים לאורך התהליך את המקור לעוצמתם המנהיגותית ועוברים תהליך של פיתוח מסוגלות אישית בתחום המנהיגותי.
 4. פיתוח מודעות עצמית בתחום המנהיגות: המשתתפים יחקרו את מקורות ההשפעה והביטוי שלהם בהוויה היומיומית.
 1. גיבוש תפיסה ופילוסופיית ליבה (CORE PHILOSOPHY): על מנת שמשתתפים יוכלו לפתח את יכולת הובלתם, במהלך התוכנית הם "מזקקים" את תפיסת עולמם הייחודית ואת המימוש הפרקטי של תפיסה זו בארגון.
 2. ידע ומיומנויות שונות בתחום ההשפעה: המשגה ותרגול הינם בסיסים חשובים בתהליך הלמידה המנהיגותית. במסגרת התכניות המשתתפים נחשפים למודלים מובילים בתחומים שונים של מנהיגות והשפעה ומתרגלים מיומנויות מהותיות למימוש מנהיגותם בזירה הארגונית.
 3. למידה ממודלים ודמויות לחיקוי בתחום המנהיגות (vicarious learning): במסגרת התכניות המשתתפים נפגשים עם מנהלים מעוררי השראה ונחשפים לארגונים שונים המאפשרים דיון מעמיק בהקשר של מנהיגות ותרבות.
חוויית המנהל המשתתף חוויית הארגון
הגברת התשוקה להנהיג, תחושת מסוגלות של המנהיג בדרכו, ותחושת ביטחון באותנטיות האישית. זריקת מרץ ואנרגיה המתרחשת במספר אגפים במקביל, ומביאה להתחדשות ולצמיחה מהירה.
גילוי עצמת סגנון המנהיגות האישי ויכולות ההשפעה וההובלה של המנהיג על אנשיו. יצירת שיח משותף של הנהגת הארגון המחלחלת לארגון כולו, והופכת אותו לגמיש וערוך להתמודדות עם אתגרים שונים.
שיפור היכולת לפתח ולהניע אנשים בסביבתו: כפיפים/ צוות/ עמיתים/ לקוחות/ ממונים. סיוע למנהלים בהתמודדות עם סביבה מורכבת וחוסר וודאות, ובניית "מאיצים" ויזמי שינוי לשיפור הארגון
יצירת קשרים עוצמתיים עם חבריו לתכנית, המייצרת מחויבות הדדית, סינרגיה ותנופה. בנייה של קבוצת עמיתים חזקה בעלת אמון וקשרי עבודה איכותיים המסייעים להעלאת האפקטיביות הארגונית.

לחץ וגלה - מהם 5 האלמנטים לפיתוח מנהיגות!

מנהיגות היא מערכת יחסים

מנהיגות הינה היכולת לנווט במערכת יחסים בין אנשים

לב המנהיגות כתופעה בין אישית הינה מערכת היחסים נוצרת במפגש בין המנהיג, המונהגים, והתרבות המשתנה (הכוללת את המשימה של הארגון). לפיכך, על מנת להתפתח כמנהיגים, לומדים המשתתפים גם את תופעת המונהגות (follwership), ואת אופני ההשפעה המותאמים לסביבה בה הם מתפקדים.

אנו מאפשרים למשתתפים לחקור את שלושת הקדקודים (מנהיג, מונהגים והתרבות), ולאור הבנה זו לטייב את ההשפעה בארגון.

ניתן לפתח מנהיגות

בזכות שילוב של פוטנציאל, מוטיבציה וסביבה

מנהיגות כתכונה אנושית חברתית הנה שילוב של שלושה גורמים קריטיים אשר יחד מאפשרים את הופעתה: הפוטנציאל להנהיג, המוטיבציה להנהיג וקיום סביבת התפתחות מתאימה.

אנו מתמחים ביצירת סביבה מפתחת מתאימה ומעצימה למנהלים אשר הנם בעלי פוטנציאל מנהיגותי ומוטיבציה לתפקידי הובלה.

פיתוח מנהיגות הינו מסע חיים מתמשך

האדם הוא תבנית נוף מולדתו ושורשי מנהיגותו צומחים וגדלים לאורך מסע חייו.

אנו סבורים כי שורשי התפתחות של מנהיגים מקורם בילדות והיא ממשיכה להתפתח בהמשך החיים בעיקר באמצעות למידה מהתנסויות. מקור המנהיגות המתהווה בשלבים המוקדים והמתפתח עם השנים, מהווה "חותם אישי" של המנהיגות והוא משפיע על סגנון מנהיגותם של המשתתפים אשר נוטלים תפקידים שונים בהווה.

אותנטיות מייצרת מנהיגות חזקה

מנהיגות במיטבה כאשר היא אותנטית וייחודית ומחוברת לאופיו של המנהיג, ולדרך בה הוא מייצר קשרים עם הסביבה.

מנהיגות אותנטית היא יכולתו של המנהיג לפתח את הדרך הייחודית שלו, ולייצר קשרים ויחסים משמעותיים מבוססי אמון עם המונהגים. ככל שהאדם חש יותר אותנטי בתפקידו כמנהיג ומצליח להביא את ייחודיותו לתפקיד, כך הוא יחוש יותר תשוקה להובלה ותגבר איתנותו לנוכח אתגרי התפקיד.

אנו מאפשרים למשתתפים לבחון את האופן הייחודי להם כאנשים משפיעים ולהגדיר מהו החותם האישי שלהם אותו הם רוצים להטביע בסביבתם הארגונית.

מנהיגות מעצבת הינה מנהיגות אפקטיבית

סגנון המנהיגות המעצבת מוביל לאפקטיביות אישית וארגונית.

מנהיגות מעצבת הינה אוסף של התנהגויות ועמדות של מנהיגות אשר נמצאה כמובילה את הפרטים והצוותים אותם הם מנהלים לאפקטיביות גבוהה.
המנהיגות המעצבת משפיעה על אפקטיביות ארגונית דרך יצירת תהליכי התפתחות של המונהגים, על ידי הגברת ההזדהות של המונהגים עם המנהיג ועם המשימות, הגברת המוטיבציה של המונהגים והעלאת רף הציפיות שלהם.

אנו מאפשרים למשתתפים לחקור את סגנון מנהיגותם ולחזק את ביטויי המנהיגות המעצבת שלהם בתפקוד היומיומי. יכולת זו מפותחת באמצעות תכניות קבוצתיות המאפשרות למנהל לקבל משוב מהמונהגים בסביבת העבודה וללמוד מעמיתיו לתהליך על סגנון ההשפעה הלכה למעשה.

מוצרים ושירותים

תכנית רב-ארגונית
LCP
מנהיגות אפקטיבית
מודל הטווח המלא
מנהיגות יישומית
פיתוח צוות
הרצאות
תכנית
רב-ארגונית
lcp
LCP
effective
מנהיגות
אפקטיבית
model
מודל
הטווח
המלא
leadership
מנהיגות
יישומית
staff
פיתוח
צוות
lectures
הרצאות

      מנהיגים נדרשים: להעז – ללמוד על עצמם ולהתנסות גם בתחומים בלתי מוכרים. לייצר שיתופי פעולה, להוביל מערכות מורכבות ולהנהיג בשינוי. להתפתח ולפתח אנשים לשיפור ולייצר לאפקטיביות.

המכון למנהיגות איכותית מציע לך מרחב להתפתח ולגדול בו, מקום בו תמצא דרך לממש את הפוטנציאל שלך ולהפיק ממנו את המרב. אנו מציעים לך הזדמנות ייחודית לפגוש מנהלים בכירים ממגוון ארגונים מובילים ולהרחיב את רשת ההשפעה שלך.

עבור מי מיועדת התוכנית?

התכנית הנוכחית נבנתה והותאמה עבור מנהלים בדרג בכיר בעלי ותק של לפחות 5 שנים בניהול מנהלים וצוותים ואשר הנם בעלי מוטיבציה לפתח את מנהיגותם.

 

התוכנית עוסקת במישורי השפעה וניהול:

השפעה על מונהגים שונים בארגון באמצעות יצירת מערכות יחסים משמעותיות – השפעה ישירה והשפעה עקיפה על כפיפים/ממונים/עמיתים/לקוחות וכו…
השפעה על צוות ניהולי: הובלה בעולם מורכב דורשת הובלת צוות מומחים הפועל באפקטיביות – לא ניתן להוביל ארגון במופע סולו.
השפעה על המערכת כמכלול = המנהל כ"מהנדס תרבות" ארגונית ובונה נורמות ומסרים לכלל היחידה/ארגון.

תאריכים למחזור הקרוב: 

  28/4/15, 6-8/5/15, 27/5/15, 17-18/6/15, 8/7/15, 29-30/7/15

התקשר אלינו עוד היום להרשמה! 0722310448 או הרשם בלינק: http://www.qlead.co.il/campaign/

במרוצת השנים השתתפו בתכנית דורות של מנהיגים,

המובילים את הארגונים שלהם תוך שימוש בכלים ובתובנות שרכשו בתכנית.

התכנית מסייעת למנהל לחקור ולפתח את כישורי מנהיגותו. התכנית מאפשרת למנהלים המשתתפים מרחב למידה אופטימלי, ייחודי ומאתגר ומתמקדת בשלושה מעגלים – האישי, הצוותי והארגוני – במהלך התכנית נעשה חיבורי אינטגרטיבי בין שלושת מעגלים אלו.

התוכנית מאפשרת למנהל המשתתף:

 1. פיתוח מודעות עצמית לסגנון המנהיגות האישי – זיהוי והבנה של הפוטנציאל האישי של כל מנהל.
 2. גיבוש תפיסה ערכית-ארגונית ופילוסופיית ליבה – CORE PHILOSOPHY.
 3. פיתוח תפיסת מסוגלות עצמית (Self-Efficacy) בתחומי השפעה.
 4. ניתוח ולימוד מיומנויות להשפעה ולפיתוח המונהגים/כפיפים, תוך משוב מתמיד במהלך הסדנה.
 5. חשיפה למודלים ודמויות לחיקוי וניתוח הצלחות בתחום המנהיגות בארגונים.

התכנית היא מסלול הדרגתי בן שמונה שלבים, במהלכם עוברים המנהיג והקבוצה תהליך
מתמשך של גילוי התשוקה להנהיג ופיתוח יכולות של מנהיגות.

הצלחתו של הארגון תלויה במנהיגות מנהליו אשר מצויים בדרגים השונים.
ארגון הרוצה להתמודד באפקטיביות עם אתגרי ההווה והעתיד נדרש לפתח מתוך שורותיו את המנהיגות המצויה בתוכו.
מנהלי הביניים הם מפתח חשוב להצלחת הארגון ותפקידם מכריע:

 • הם העתודה המנהיגותית של המחר
 • הם המנהיגים של היום יום
 • הם המתווכים את מסרי ההנהלה הבכירה לדרגי הביצוע בשטח
 • הם המעבירים את המציאות בשטח כלפי מעלה.
 • מתוך הניסיון המצטבר שלנו כמכון פותחה התכנית למנהיגות אפקטיבית כתוכנית ייעודית למנהלים בדרג הביניים, המבינה את אתגריהם וחשיבותם בארגונים.

תכנית המנהיגות האפקטיבית מאפשרת למנהלי הביניים הזדמנות ייחודית להעצים את יכולות ההשפעה שלהם ולטייב את עצמם כמנהיגים.
התכנית מאפשרת למשתתף לנתח ולחזק את חזקותיו כמנהיג ולחדד את מיומנויות ההשפעה הנדרשות לו על מנת להצליח כמנהיג בארגון.
התכנית בנויה על ארבעה שלבים משלימים הכוללים: אבחון אישי מקיף ומדוייק, פיתוח מיומניות ספציפיות של השפעה, קבלת משוב ושיפור האפקטיביות הניהולית, הובלת פרוייקט השפעה אישי בארגון.

עבודתנו עם מודל הטווח המלא של המנהיגות מאפשרת לכל מנהל אבחון אישי מעמיק ומאיר עיניים אודות סגנון ההשפעה וההובלה האישי שלו. המשוב נאסף ונבנה על בסיס תשובותיהם של עמיתים וכפיפים , ומשוכלל לציונים שונים על פי מימדיי המודל. במקביל לאבחון האישי של המנהל, מתקבלת תמונה בהירה של מכלול סגנונות המנהיגות המאפיינים את שכבת המנהלים בארגון.

השימוש בכלי האבחון MLQ  אשר פותח באוניברסיטת בינגהמפטון ניו-יורק, הנו בזיכיון ייחודי של המכון למנהיגות איכותית.

למידע נוסף אודות מודל הטווח המלא לחץ כאן.

 

בסדנה ייחודית זו מוביל כל משתתף את קבוצת העמיתים במשימה מאתגרת ומקבל משוב על " מנהיגות בפעולה" ועל סגנון ההשפעה האישי שלו.

הסדנה בנויה משני שלבים משלימים:

שלב ראשון: התבוננות ( בעצמי ובקבוצה)- כולל פעילות יישומית המתמקדת בסימולציות מנהיגות. הפעילות פותחה בהתאם לפרמטרים שונים אשר נגזרו מפרופיל המנהיגות האישי- MLQ ( ראה פירוט בנושא לינק לפרופיל מנהיגות אישי).

שלב שני: עיבוד (המידע והמשובים)- המשתתפים מתכנסים ליום נוסף אשר מתקיים למחרת הפעילות היישומית. במהלך העיבוד מתאפשר המשך חקר המנהיגות של כל משתתף על מנת להגיע לתובנות אישיות בנוגע לתפקיד אותו לוקח המשתתף בקבוצת השווים.

 דרך התצפית על הסימולציה, בודקים המשתתפים דפוסים של השפעה אשר מתקיימים גם בקבוצות נוספות: כפיפים, עמיתים, ממונים ועוד..

 

המפגש הישיר עם תחושות, מחשבות ורגשות של אנשים אחרים בתגובה לסגנון המנהיגות וההשפעה של כל מנהל מספק תובנות רבות ומשמעותיות שאותן ניתן ליישם עם הנחיה מקצועית בתפקיד ובארגון.

בין התובנות והכלים הפרקטיים שמקבלים המשתתפים:

 • כיצד להשפיע ולהניע צוות ו/או יחידים לפעול מתוך רצון אמיתי ומחויבות
 • כיצד להעביר מסר ביעילות, להשיג שיתוף פעולה ולהוביל לשינוי משמעותי
 • כיצד למצוא את סגנון ההשפעה הייחודי שלי כמנהל: עצמות ונקודות לשיפור

סדר היום מתוכנן על פי אופי וצורכי הקבוצה ומאפשר לכל מנהל להביא לידי ביטוי מיומנויות אישיות וקבוצתיות, ובה בעת לחקור ולפתח כישורים חברתיים לצד מיומנויות השפעה, ניהול ומנהיגות.

מטה2

בסביבה תחרותית ולחוצה בה מתפקדים ארגונים כיום נדרשת לכל מנהל יכולת להניע ולפתח צוותים ,לחנוך ולמשב אנשים גם במסגרת הצוותית האורגנית או במטריצה הארגונית.

ליווי ופיתוח צוות הנהגה מאפשר לגזור אתגרים ניהוליים ומנהיגותיים משותפים לחברי הצוות ולחזק תהליכי תקשורת בינאישית, מחויבות ארגונית, אמון ושיתוף פעולה.

המפגשים מכוונים ללמידה משותפת ולבנייה של תכנית עבודה יישומית בנושאים שונים הקשורים לחיי הצוות ולתפקידו הניהולי ומנהיגותי בהובלת הארגון.

הסדנה נועדה למנהלים בכל הדרגים כאשר התכנים במפגש מותאמים לדרג הניהולי הרלוונטי.

מטרות לפיתוח צוותי:

 1. רכישת מושגים ומיומנויות הרלוונטיות לפיתוח צוות על כל גווניו בארגון.
 2. עבודה ע"פ מודל המנהיגות המעצבת לפיתוח צוות סינרגטי.
 3. הובלת תהליכים אסטרטגיים בצוות.
 4. תרגול וניתוח הכולל גם משוב אישי למשתתפי הסדנה.
 5. ניתוח אירועים ומשחקי תפקיד רלוונטיים לחיי הארגון.

Hazalamim_E (63)

 

הרצאות מאת גלי רז- מנכ"לית משותפת ומנהלת מקצועית של המכון למנהיגות איכותית:

"על ניהול ומנהיגות בתפקיד המנהל".
Leadership & Engagement " – מנהיגות ומעורבות עובדים". 
Leadership in an uncertain world"– מנהיגות בעולם של חוסר וודאות".  

 

 

הרצאה מאת סמדר פורת- מנחה בכירה וראש תחום מחקר ופיתוח במכון למנהיגות איכותית:

"בזכות הרשתית- מנהיגות בסביבה מורכבת".

 הרצאה מאת גולן יאירי- סגן אלוף בח"א מקים ומפקד הראשון בבית הספר לחילוץ ופינוי קרבי:

"המנהיגות הבכירה בחיל אוויר: כיצד ניתן להבין את הפער בין המטה ושדה בהערכת פקודים את מנהיגות מפקדיהם".

 

צרו קשר לקבלת מידע מפורט יותר עבור כל הרצאה! 

Change 2

פרופיל מנהיגות אישי

כלי האבחון המנהיגותי MLQ  פותח ע"י המרכז לחקר מנהיגות באונ' בינגהמפטון, ניו- יורק.

שאלון האבחון נשען על מודל הטווח המלא, אשר פותח ע"י Bass & Avolio,1990,  ונחשב לאחד מהמודלים המובילים בעולם בפיתוח מנהיגות, ומבוסס על מחקר רב שנים אשר בחן את סגנונות המנהיגות השכיחים של מנהלים בארגונים שונים ברחבי העולם.

האבחון הממוחשב מודד מגוון סגנונות מנהיגות, החל ממנהיגות פאסיבית, דרך מנהיגות מתגמלת, ועד למנהיגות מעצבת – ההופכת את המונהגים למנהיגים בעצמם.

תוצאות השאלון (הגלויות רק למשתתף עצמו) מעניקות למנהל תמונת 360 מעלות על סגנון המנהיגות שמאפיין אותו, זאת באמצעות הערכות המתקבלות גם מכפיפים ומעמיתים, ומשקפות לו את הפערים בין תפיסתו העצמית לבין תפיסת הסביבה.

מהו מודל הטווח המלא ?

מודל הטווח המלא של המנהיגות אשר פותח ע"י  Bass & Avolio,1990, נחשב לאחד המודלים המובילים בעולם בתחום פיתוח המנהיגות. המודל פותח בעקבות מחקר אמפירי רב שנים אשר בחן את סגנונות המנהיגות השכיחים של מנהלים בארגונים שונים ברחבי העולם. ההנחה העומדת בבסיס המודל היא כי מנהיגות ניתנת לדירוג ע"פ מידת האפקטיביות והאקטיביות של השפעתה. במחקרים רבים נמצאו מתאמים בין סגנון המנהיגות של מנהלים בארגון ובין רמת הביצועים של ארגונים אלו, נראה כי ככל שגבוהה יותר הערכת המנהיגות המעצבת של המנהל/מנהיג, כך גבוהים יותר ביצועי הארגון שהוא עומד בראשו.

קבוצה מאפיינים
אי מנהיגות המנהיג מפגין הימנעות מנקיטת עמדה, אדישות ניהולית למתרחש בחיי הארגון ונוכחותו כמעט אינה מורגשת. סגנון זה נכלל במודל ע"מ לאפשר התייחסות לשאר הממדים.
ניהול ע"פ חריגים פסיבי: המנהיג מאתר טעויות ואז מתערב. דפוס זה מבוסס על ההנחה כי המונהגים פועלים מתוך חשש לתגובתו של המנהיג לתקלות וטעויות. אין ניסיון למנוע טעויות מבעוד מועד ולכן מוגדר סגנון זה כפסיבי.
אקטיבי: המנהיג שם דגש על שמירה על הקיים אולם הוא עושה ניסיון אקטיבי לאתר ולנתר תקלות אפשריות ע"מ למנוע אותן. המונהגים פועלים מתוך חשש לתגובתו של המנהיג בדבר טעויות.
מנהיגות מתגמלת
(תגמול מותנה)
המנהיג מאבחן באופן תמידי את צרכי המונהגים ומשתמש בתגמולים ע"מ להניע עובדים לביצוע משימה. קיים יחס של חליפין בין המנהיג למונהגים כאשר המנהיג מעודד את המונהגים לבצע משימות מסוימות תוך שימוש במוטיבציה חיצונית על מנת לחזק ביצוע.
מנהיגות מעצבת בקטגוריה זו נכללים ארבעה מרכיבים אשר המשותף להם, הוא מידה גבוהה של פרו-אקטיביות ומכוונות גבוהה לפיתוח אישי וארגוני.
 •  התייחסות אישית – המנהיג משקיע מאמץ ע"מ לספק יחס אישי לכל מונהג. מרכיב זה מאפשר למונהגים לחוש ייחודיים, מוערכים ובעלי משמעות ייחודית עבור המנהיג. מנהיג זה קשוב לצורכי ההתפתחות והגדילה של אנשיו ויודע להתייחס לפוטנציאל האישי של כל אחד מהם.
 • גירוי אינטלקטואלי – המנהיג מגרה את דמיונם של המונהגים ומעודד אותם להטיל ספק בדרכי עשייה וחשיבה מסורתיות ובכך מפתח למידה. המנהיג מספק סביבה יצירתית, לומדת ומגרה המאפשרת לאנשיו להתמודד באופן עצמאי וחדשני עם אתגרים, בכך הוא מחזק את תחושת היכולת והשליטה של אנשיו.
 • הנעה ע"י השראה Inspirational Motivation- המנהיג מציב חזון מלהיב ומגובש בדבר התפתחותו העתידית של הארגון ויוצר התלהבות רבה סביב הגשמה משותפת של החזון הארגוני תוך יצירת תחושות של אופטימיות, יצירה ,אחדות גורל ותרבות משותפת של חברי הארגון.
 • השפעה אידיאלית- ניתן לחלק ממד זה לשני חלקים: 
  כריזמה המיוחסת למנהיג- מנהיג אשר כפיפיו חשים כלפיו כבוד וגאווה על עצם הקשר עמו והוא נתפס כבעל עצמה, ביטחון ויכולת אישית. המנהיג מספק דוגמא אישית ומהווה מודל לחיקוי של ערכיו ואמונותיו ונתפס ככזה המוכן להקריב אינטרסים אישיים לטובת הארגון. 
  התנהגויות כריזמטיות- מרבה לדבר על אמונותיו ועל השלכות מוסריות של החלטותיו, המודל מצביע על היכולת של המנהיג מדבר להעלות את רמת המוסריות של המונהגים.

אבחון פרופיל אישי של סגנון המנהיגות

היות והמודל ממפה את הטווח המלא של המנהיגות, הרי שלכל מנהיג ישויכו התנהגויות שונות ממגוון הקבוצות על הרצף המלא. המידה בה ישויך מנהיג לקבוצה מסוימת כגון מנהיגות מעצבת או מתגמלת, תלויה בכמות היחסית של התנהגויותיו אשר מאפיינות את הקבוצה.

 האבחון נעשה באמצעות מערכת ממוחשבת, אשר משקללת את נתוני השאלונים שהועברו לכפיפים ו/או לעמיתים של המנהל הנבחן, ומציגה את פרופיל המנהיגות האישית שלו. התוצאות מאפשרות למנהל לשפר את השפעתו על סובביו, מתוך הבנה של פרופיל המנהיגות האישי שלו ומאפייניו. הארגון יכול להשתמש באבחון על מנת להעניק למנהל את הסביבה המתאימה ביותר על מנת לחזק את השפעתו, ולשפר את יכולות הארגון.

מחקרים מצאו כי מנהיגים הנתפסים כמעצבים, משופעים ביותר ביטחון עצמי, תחושת מסוגלות גבוהה, נחישות, צורך בהשפעה ורצון לתרום ולפתח את מנהגיהם.

 

כוחה של מנהיגות מעצבת

חיזוק של התנהגויות מעצבות המותאמות לתפקיד ולארגון אליו שייך המנהל, מאפשר למשתתף להוות מנוע צמיחה משמעותי בארגון ולשפר את האפקטיביות בתפקידו.

במחקרים רבים נמצאו מתאמים בין סגנון המנהיגות של מנהלים בארגון ובין רמת הביצועים של ארגונים אלו, נראה כי ככל שגבוהה יותר הערכת המנהיגות המעצבת של המנהל/מנהיג, כך גבוהים יותר ביצועי הארגון שהוא עומד בראשו.

 

מאמרים

לקוחות

אלביט מערכות
טבע
הג'יונט
מוטורולה
יטבתה
קוקה קולה
חיל האוויר
ספייס IL
משרד הביטחון
אלקטרה
מפעלי ים המלח
עיריית תל-אביב
סלקום
מובילות
חיל המודיעין
סאנדיסק
בזק
עיריית ירושלים
ישרוטל
עולים ביחד
Freescale
אינטל
בנק הפועלים
משרד רוה"מ
עמותת דובדבן
מלונות דן
שטראוס
אל על
הבינלאומי
חברת החשמל
לאומי קארד
עמותת עטלף
משטרת ישראל
המכללה למינהל
yes
בנק לאומי
amdocs
יורוקום
finjan
קראון פלאזה
אינטרנט זהב
אסם
פרטנר
אריקסון
קקל
ליד
פתאל
comtouch
מגדל
קרלסברג
דיקלה חברה לביטוח
Picscout

כתוב לנו

לקביעת פגישה ומידע נוסף

תוצאות חיפוש