סדנאות מנהיגות למנהלים- להיות מנהל טוב יותר, יעיל יותר ורגוע יותר

אנחנו חיים בעידן תחרותי שבו כולנו רוצים להיות יותר: יותר מצליחים, יותר עשירים ויותר ויעילים.
בעלי עסקים חושבים על כיצד יוכלו להרוויח יותר, אלילי זוהר שואפים להיראות טוב יותר ותלמידים בבית הספר רוצים להוציא ציון גבוה יותר בבחינה. אל תוך הקונטקסט הזה נוצקו סדנאות מנהיגות למנהלים, שנועדו לטייב את היכולות שלהם ובסופו של יום להפוך אותם למהלים טובים יותר. מהן סדנאות פיתוח מנהלים? על כך במאמר הבא.

כמה מילים על סדנאות פיתוח מנהלים

סדנאות מנהיגות למנהלים או בשמן הנוסף סדנאות פיתוח למנהלים נועדו לפתח את כישורי הניהול ולהרחיב את הידע של מנהלים, כך שיוכלו לבצע תפקידם ביעילות רבה יותר על-ידי שיפור ביצועיהם והישגיהם.
סדנאות פיתוח מנהלים אומנם נבדלות זו מזו בתכנים שמועברים בהן, באורכן ובאופן שבו כל אחת מהן בנויה, אך במהותן הן זהות ומטרתן להמריץ מנהלים ולעורר בהם מוטיבציה רבה יותר לממש את היעדים והחזון שנקבעו לחברה או לארגון שבראשם הם עומדים. סדנאות אלו לרוב מתקיימות בקבוצות קטנות ובמהלכן מקבלים המשתתפים הזדמנות להתוודע אל מנהלים בנישות מקצועיות נוספות ולהיחשף אל אתגרי הניהול שלהם, לבדוק את המטרות שהציבו לעצמם ולקבל ייעוץ וסיוע ממאמן אישי בעל ניסיון רב בניהול.
יש לציין, כי מנהלי חברות או ארגונים ניצבים בפני אתגרים רבים על בסיס יומיומי: עליהם לקבל החלטות משמעותיות, להשקיע בעובדיהם ולשמור עימם על יחסים תקינים, לוודא כי כל המשימות והפרויקטים מבוצעים על הצד הטוב ביותר תוך עמידה בלוחות הזמנים, עליהם להפעיל סמכותיות מצד אחד אך גם לאפשר לצוות העובדים להרגיש נוח מולם ועליהם לדאוג לכך שהחברה, העסק או הארגון יימצאו כל הזמן במגמת עלייה.
מציאות כזו יוצרת לחץ רב על מנהלים וגובה מהם פעמים רבות מחיר נפשי משמעותי.
על כן, סדנאות רבות לפיתוח מנהלים נועדו גם לתת איזשהו מענה פסיכולוגי למנהל ולהקל עליו את ההתמודדות הנפשית עם הסוגיות שעולות במסגרת עבודתו הניהולית.

כיצד אוכל להצטרף לסדנת פיתוח מנהלים?

קיימות חברות וגופים פרטיים רבים המתמחים בהעברת סדנאות מסוג זה. הדרך הקלה ביותר להגיע אל אחד מהגופים הללו היא לגלוש באינטרנט, לקרוא קצת על אופי הסדנאות המועברות על התכנים שהן כוללות, לבדוק את מידת המקצועיות והניסיון של מנחי הסדנאות וליצור קשר טלפוני על מנת לערוך בירורים נוספים.
כדי לא “לטבוע” בים האופציות ניתן כמובן לקבל המלצה ממכר או מחבר קרוב שהשתתפו זה מכבר בסדנא מסוג זה ויצאו ממנה נתרמים.