פעילויות העשרה לחברות

בכל מקום עבודה, חשוב לצאת מידי פעם מהשגרה ולהעניק לצוות העובדים פעילות שתשלב הנאה ותוכן אינטלקטואלי. חשוב מאוד שהדגש בפעילויות העשרה יהיה על הנאה, הימנעו מהרצאות ארוכות מידי או כל פעילות בעלות גוון פדגוגי וחפשו תמיד את התוכן החווייתי. פעילות חווייתית ותתרום הן למורל העובדים ולעידוד והן להפנמת מסרים וגיבוש צוות. פעילות העשרה מוצלחת במיוחד היא כזאת הכוללת יציאה מתחומי המשרד ופעילות בסביבה מעוררת השראה. פעילות העשרה יכולה להיעשות בתחומי בתי מלון או אתרי בילוי, שתיתן לאנשי החברה תחושה שמשקיעים בהם או בסביבה פתוחה וטבעית לחלוטין, שתאפשר התאווררות מהשולחנות העבודה והמחשבים.

פעילות העשרה אקולוגית

חברות וארגונים רבים משקיעים מאמצים ניכרים בגיבוש מדיניות סביבתית, אך האם מדיניות זאת מחלחלת מטה גם אל העובדים בארגון? לא בלי תוכנית הטמעה והסברה מסודרת.

המרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה מציע מגוון רחב של פעילויות הסברה והעשרה בעזרתם ניתן להטמיע את המדיניות הסביבתית ולהקנות לעובדים ידע וערכים סביבתיים בדרך חווייתית ומהנה. המועצה לארץ ישראל יפה תוכל לספק לכם פעילות העשרה מהנה הן לעובדי החברה בלבד או בשיתוף עם ילדיהם, שתעניק לכם ארגז כלים להבנה סביבתית תוך כדי פעילות מותאמת לכל קבוצות הגילאים. אם על ידי ימי עיון או סיורים בטבע עירוני, כמו פארק הירקון ועוד מקומות שיתרמו להבנת הנושא הסביבתי באופן מהנה ומועיל.

פעילות העשרה – ימי גיבוש

ימי גיבוש היא דרך נהדרת להעניק העשרה לעובדי החברה. ניתן לארגן ימי גיבוש לצורך חגיגת הישגים משותפים או של צוות ספציפי וכן לצורך עידוד לויאליות. ימי גיבוש לחברות לא חייבים להכיל דווקא תכנים המתאימים לחברה באופן מקצועי לפעמים דווקא היציאה מהשגרה בלי לחשוב על ענייני העבודה,זה בדיוק מה שייתן לעובדים שלכם את הדרייב ביום שאחרי. ימי גיבוש מהנים יכולים להתבצע גם במסגרות לא שגרתיות כמו משחקי פיינט בול או טיול מהנה ברחבי בעיר על גבי סגווי. רק היזהרו, במסגרת של ימי העשרה מלאים, לא להעמיס פעילויות פיזיות כדי לא התיש את העובדים, מה שיכול להביא בדיוק לתוצאה ההפוכה שתגרום לעובדים להרגיש כאילו מדובר בעוד מטלה.

פעילות תרבות

ימי עשרה יכולים לכלול גם פעילות תרבותית מעשירה ומהנה. מוזיאונים וגלריות רבות יספקו לכם הדרכה צמודה, רול אפ וברושורים שבתיאום מראש יוכלו גם להכניס למסגרת ההדרכה תכנים רלוונטיים לחברה. כמו כן, תוכלו לעבור על רפרטואר ההצגות של תיאטראות מובילים או תיאטראות פרינג’ (תיאטרון חוץ ממסדי) ולמצוא הצגות עם תכנים מתאמים למסרים שהחברה שלכם תרצה להעביר. תוכלו, בתיאום מראש, גם לזכות את העובדים שלכם בשיחה עם צוות השחקנים ויוצרים של ההצגות וכך לתת להם חוויה בעלת ערך מוסף. תוכלו לנהל שיחה משותפת על עבודת צוות וחתירה להגשמת מטרות וכמובן לפנק במתנות לפסח שיתרמו להעלאת המורל הקבוצתי וייצרו שייכות