סדנאות לשיפור קוגניטיבי לגיל השלישי

היפראקטיביות, קשב לקוי וחוסר ריכוז הן רק חלק קטן מתופעות המכונות: הפרעות קשב וריכוז. כדי לפתור את הבעיות מומלץ להיכנס לאתר: הפרעות קשב וריכוז ולהוציא משם את המקום המתאים ביותר לטיפול עבורכם.


בעבר הפרעות קשב וריכוז כלל לא הוכרו בידי המדע. ילדים שסבלו מהתופעות נאלצו להתמודד עם לחצי הסביבה, תסכול של ההורים והמורים והצורך לגדול בהרגשת כשלון ואכזבה. עם השנים הכיר המדע בתופעות הללו כהפרעות ממשיות והכניס אותן להגדרות פסיכולוגיות ופסיכיאטריות בדרגות שונות. הכרה בתופעות אלו אפשרה לפתח את הטיפול בהן ולשכלל אותו לדרגות גבוהות יותר. גם לאחר ההכרה בהפרעות אלו, אנשי המקצוע לא הכירו בכך שמהפרעות אלו סובלם גבם מבוגרים. ילדים נתפסו כקהל היעד העיקרי לצורכי טיפול בהפרעות אלו ומבוגרים עם בעיות קשב וריכוז נאלצו להסתפק בחוסר סבלנות סביבתי וגלגולי עיניים.

הפרעות קשב וריכוז במבוגרים – המדריך המלא

כדי להבין מדוע מבוגרים “זוכים” להפרעות קשב וריכוז יש להתבונן על אורח החיים המודרני. אדם ממוצע נחשף למיליארדי שביבי מידע ביום ונאלץ לאחסן את החלקים הרלוונטיים אליו בתוככי מוחו. באיטיות אך בקביעות נשחקת יכולתו של האדם לקלוט ולעבד מידע חדש, עד כדי כך שבגיל מבוגר יכולת זו נמצאת במצב גרוע במיוחד. כדי לשפר את היכולות הקוגניטיביות החסרות אצל מבוגרים פותחו סדנאות רבות שמטרתן להחזיר למבוגרים את יכולת הריכוז והקשב ולשפר את היכולות הקיימות אצלם.

התחומים שבהם יכולות סדנאות השיפור הקוגניטיבי לעזור

הגברת יכולת הריכוז

אנשים מבוגרים עלולים ליפול להסחות דעת בקלות רבה יותר מאנשים צעירים. הסחות הדעת הרבות של מבוגרים יכולות להגיע בדמות כאבים גופניים התוקפים אנשים מבוגרים, גירויים מהסביבה אליהם רגישים יותר מבוגרים או אפילו דאגות המאפיינות את הגיל השלישי. סדנאות העובדות על שיפור יכולת הריכוז יכולות לעשות פלאים עבור המבוגר וללמד אותו כיצד לרכוש בחזרה את יכולת הריכוז שאבדה לו במרוצת השנים.

עיבוד מידע יעיל

המידע העצום שחולף ליד אוזנינו בכל יום מותיר את רשמיו על תאי המוח האנושי. לאחר עיבוד מידע של שנים רבות יכולת העיבוד נשחקת עד דק והעיבוד במוח המבוגר מאבד מאיכותו, כך שהמידע הנקלט עלול להיקלט בצורה שאינה מיטבית. עיבוד חלש זה גורם להרגשה של בעיות זיכרון וקשיים בשליפת המידע בדיוק כשזקוקים לו. סדנאות לשיפור יכולת העיבוד יכולות לתרום לעיכול המידע בצורה טובה יותר על ידי המבוגר ולשמש אותו בשנותיו המאוחרות יותר.

למידה ושינון

יכולות השינון והזיכרון נפגעות כל שהשנים חולפות. מידע שבעבר יכולנו לשנן בהצלחה עלול לא להיכנס מאוזן אחת ולצאת מהאוזן השנייה ככל שתהליך ההתבגרות מתקדם. כדי למנוע מצבים של ירידה בכושר הזיכרון מומלץ לעבור סדנאות ללימוד וזיכרון. כיצד צריך ללמוד, היכן כדאי לעשות זאת ומה יעלה את יכולת הזיכרון שלכם למקסימום האפשרי בכל גיל.