סדנאות בישול לימי גיבוש לעובדים

כל מי שאי פעם קיבל את ההוראה לארגן עבור אנשי החברה בה הוא עובד את יום הגיבוש הבא, יודע שצפויה לו מלאכה מלאה התלבטויות ושאלות.

יש היום כל כך הרבה אפשרויות לימי כיף מגבשים, בעלי ערך מוסף והשפעה על המוראל, המוטיבציה והחיבור בין האנשים בחברה.

כולנו מכירים את הפתגם “הדרך לליבו עוברת דרך המטבח”, ובכן מסתבר שהדרך אל הלב של אנשי החברה הלא מגובשים עוברת גם היא דרך המטבח. יותר ויותר חברות מארגנות סדנאות בישול לימי גיבוש לעובדים כדרך נחמדה, טעימה ומפתה ליצור חיבורים חדשים בין העובדים ולגבש ביניהם.

סדנאות בישול ככלי לחיבור בין אנשים

אוכל תמיד היה אמצעי שמחבר בין אנשים. מארוחות השבת בהן מתאגדת כל המשפחה, כולל החמות הזועמת והכלה הרועמת, סביב השולחן לשיחה, לארוחה ולהנאה ועד לקומזיץ של ל”ג בעומר בו חלקנו כולנו מקום סביב המדורה וטעמנו תפוחי אדמה חרוכים. יש באוכל משהו שמחבר, שמאחד ושיוצר שיחה שהיא לאו דווקא סובבת סביב האוכל.

כאשר משתתפים בסדנאות בישול ולוקחים חלק פעיל בתהליך ההכנה, בקבוצות של מספר אנשים שעל כל קבוצה מוטלת משימה כלשהי, יוצרים תחושה של שיתוף, ומתוכה יוצא גם גיבוש נהדר בין אנשים שבכל סיטואציה אחרת לא היו מדברים בגובה העיניים – מנהל מחלקה שחותך ירקות לצד עובדת ממחלקת התחזוקה, מנהלת החשבונות שלשה בצק עם דוברת החברה וכן הלאה – נוצר דו שיח מגבש ומחבר בין אנשים שונים.

להנות יחד מטעמים חדשים

לצד העובדה שמדובר בפעילות מגבשת, סדנאות בישול הן בדיוק מה שהן – מלמדות אותנו בישול. הן חושפות אותנו לטעמים חדשים מרגשים, לחוויות קולינריות ולהכרויות עם אנשי מקצוע בתחום. כל אחד מהקבוצה המשתתפת בסדנה, בין אם הוא לוקח חלק פעיל בסדנה או צופה, מקבל אינספור טיפים ורעיונות ליישם בבית ובכלל.

הערך המוסף הוא כפול – גם גיבוש חברתי במסווה של סדנת בישול מהנה וכיפית וגם פעילות שיש לה ערך חינוכי ומשאירה את מי שמשתתף בה עם הרבה מידע חדש.

יציאה טעימה מהשגרה

ימי גיבוש לעובדים הם יציאה מהשגרה, זו המטרה העיקרית שלהם – לעשות משהו שלא עושים בעבודה בכל יום, יחד כקבוצה, ולהנות מיום של הנאה ללא עבודה, בעבודה. סדנאות בישול הן לא רק פתרון מעניין ומגבש אלא גם יציאה מהשגרה עם טעם, תרתי משמע.

במסגרת סדנה של כמה שעות מתגבשים בעבודה משותפת, נפגשים עם אנשים מחוץ למסגרת היומיומית של העבודה ומרגישים חופשיים. בניגוד לישיבת צוות בעבודה או הרמת כוסית בראש השנה, יום גיבוש הוא יום שבו אין דיבורי עבודה, המטענים נעלמים וזה הזמן להנות ביחד כקבוצה ולהכיר צד אחר של אותו עובד שאתה רואה בכל יום במסגרת העבודה.

סדנאות בישול יכולות להיות חבל מקשר בין אנשים מכל הסוגים והמינים, שמתכנסים יחד סביב האוכל ולומדים על טעמים חדשים וגם אחד על השני.