סדנת פיתוח מנהלים משותפת לכמה חברות או לא- מה עדיף?

בשנים האחרונות הופכות סדנאות הפיתוח למנהלים ללהיט בקרב חברות וארגונים.
מנכ”לים וראשי ארגונים שולחים את מנהליהם לסדנאות פיתוח מנהלים במטרה לפתח את היכולות הניהוליות שלהם וכדי לסייע להם להתמודד טוב יותר עם האתגרים הניהוליים.

באיזו קונסטלציה רצוי לארגן למנהלים סדנה כזו? והאם רצוי שהיא תהיה משותפת למנהליהן של כמה חברות או לא? על כך במאמר זה.

סדנת פיתוח מנהלים משותפת לכמה חברות- יתרונות וחסרונות

השתתפות בסדנת פיתוח מנהלים המשותפת לכמה חברות יחד תאפשר למנהלי החברות השונות להתוודע אל מנהלים בתחומים עסקיים שונים, להחליף חוויות ולהרחיב את הידע הניהולי שלהם אל שדות נוספים.
על אף שתפקידי ניהול במהותם זהים בין חברה לחברה, מבחינת התוכן שלהם הם שונים, ועל כן האינטראקציה שתיווצר בין כמה מנהלים מחברות שונות תאפשר להם לשמוע על אתגרי ניהול שמתעוררים בתחומים עסקיים נוספים, תרחיב את אופקיהם ותאפשר להם לחדד את יכולת האלתור וההתמודדות עם מצבים ניהוליים שונים. מעבר לכך, סדנת פיתוח למנהלים מחברות שונות תאפשר לכל מנהל להכיר פנים חדשים וליצור חברויות עם דמויות חדשות שלא הכיר קודם לכן.

לעומת זאת, סדנת פיתוח מנהלים שתתקיים בתוך הארגון ותהיה מיועדת למנהלים של הארגון או החברה בלבד תוכל להיות יעילה ואפקטיבית יותר, מאחר שהיא תעסוק בתחומי הניהול הרלוונטים למנהלי החברה ולא תגלוש לנושאים שנוגעים פחות לסוגיות ולבעיות עימן מתמודדים מנהלי החברה.
כך למעשה, ניתן יהיה בזמן נתון להפיק יותר הן מבחינת ידע והן מבחינת מידת התרגול של המנהלים את היכולות והמיומנויות שלהם. יתרון נוסף שטמון בסדנאות הללו המיועדות למנהליה של חברה אחת בלבד נעוץ בעצם הקרבה שיכולה להיווצר בין המנהלים והדינאמיקה החיובית שתתפתח ביניהם, שבתורן גם יתרמו לאווירה היומיומית שתשרור במשרדי החברה. כאשר מנהלי החברה יעברו יחד חוויה משותפת, שהיא בבחינת יציאה משגרת העבודה, יהיה להם נעים יותר להיות יחד, מה שיגרום להם להירתם זה לעזרתה של זו.

להשקיע מחשבה בבחירת הגוף שיעביר את סדנת הפיתוח למנהלים

בין אם יוחלט על קיום סדנת פיתוח מנהלים עם או בלי ייעוץ שיווקי או קורס שוק ההון בפורום רחב יותר של כמה חברות ובין אם יוחלט לקיימה בקונסטלציה מצומצמת- רצוי להשקיע מחשבה רבה בבחירת הגוף שינהל את הסדנה.
חשוב לוודא כי מדובר בגוף מקצועי, שיש לו ניסיון בהעברת סדנאות מסוג זה, שקיימות לגביו המלצות של לקוחות מרוצים אחרים ושאנשי הצוות שלו מגיעים מתחומי הניהול. כך תוכלו להבטיח שהפעילות שהוצאתם לפועל עבור המנהלים תהיה יעילה, מועילה ומהנה כאחד.