קורס התמקדות כפיתוח מנהלים

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה חדשה במחוזות העסקיים בעולם ובישראל בפרט, הנקראת פיתוח מנהלים.

התופעה מתפשטת במהירה תוך שהיא סוחפת אחריה רבבות מנהלים מובילים שהבינו כי ההצלחה של החברה תלויה בעובדיה הבכירים. למעשה, פיתוח מנהלים זוהי שיטה לייעול הליכי עבודה, לשיפור כישורי המנהלים והיחסים הבינאישיים עם כל עובדי הצוות. השיטה מאפשרת לשפר את פעילותו של הארגון ולהשיג לו יותר רווחים. קיימים מספר דרכים לפיתוח המנהלים כמו סדנאות שטח (ODT) או סדנאות משחק, אך הבולטת ביניהן היא שיטת המנהיגות הנלמדת במסגרת קורס התמקדות. השיטה מעניקה למנהלים כלים מעשיים לכל הרבדים בחיים, החל מיחסי עבודה, יכולת עבודה בצוות ועד לשחרור לחצים וחסימות רגשיות.

 

פיתוח מנהלים – השיטה להצלחה

פיתוח מנהלים זוהי השיטה היעילה ביותר להצלחה. הרי כל ארגון ששם לו למטרה להשיג תוצאות מצוינות שיישמרו לאורך זמן רב, מודע לחשיבות העצומה שיש לפיתוח ההון האנושי שלה וצוות ההנהגה שלה בפרט. ארגונים יודעים כי חשוב מאד להשקיע זמן ומשאבים נוספים בהליך של פיתוח מנהלים בכירים, במטרה שאלה ישיגו להם תוצאות טובות יותר. על כך, המנהלים עוברים הדרכות, סדנאות וקורסים שונים, על חשבון החברה כמובן, אשר מסייעים להם להיות מנהיגים טובים יותר, כמו גם להשפיע על תהליכים סמויים כאלה ואחרים בארגון. כך למשל, סדנאות במסגרת פיתוח מנהלים כוללות משחקי סימולציה, משובים אישיים וקבוצתיים, התורמים לביצוע השינויים הנדרשים בארגון גדול או בחברה קטנה.

פיתוח מנהלים – כלים מעשיים

בין הכלים המעשיים של פיתוח מנהלים, המעניקים למנהלים יכולת לשפר את מיומנויות הניהול, ניתן למצוא סדנאות פיתוח מנהיגות, במסגרתן לומדים המנהלים לעבוד בצוות ולממש את המשימות האישיות שלהם בתוך משימות הארגון. ישנן גם סדנאות שטח (ODT) המספקות למנהלים את אדרנלין החסר, תוך שהן מעמידות אותם במצבים שונים ובאווירה כייפית וישנן גם סדנאות בישול המסייעות לפתח יכולות מנהיגות בצוות. סדנאות בישול הן בכלל רעיון נפלא למנהלים שלא מתמצאים בזירה הגסטרונומית ולומדים מהו ניהול תקציב, ניהול משא ומתן, עמידה בלוח זמנים והאצלת סמכויות. גם קורס התמקדות זוכה לביקוש רב בקרב המנהלים הבכירים, שמוצאים בו קורס שמסייע להם הן בעבודה והן במשפחה.

פיתוח מנהלים – קורס התמקדות

קורס התמקדות במסגרת פיתוח מנהלים, מציע ללמוד טכניקה לשליטה על כל תהליכי החיים: בכל מצב, בכל עת ובכל תנאי. באמצעות קורס התמקדות, לומדים המנהלים את השיטה להתמקדות במצבים קשים, תוך הפיכתם להזדמנויות מינוף היכולות הפיזיולוגיות והקוגניטיביות שלהם. במילים אחרות, קורס התמקדות מלמד את המנהלים כיצד לזהות את מוקדי ה”אסון” בגוף או בהתנהגות הפסיכולוגית, ולדעת כיצד לטפל בבעיה. שחרור במצבי לחץ, שיפור יחסים בינאישיים, התמודדות עם כעסים ופיתוח יכולות אינטואיטיביות – כל היכולות הללו נלמדות במסגרת קורס התמקדות.