יום כיף למנהלים בים המלח- כך תשלבו ביזנס ופלז’ר בחבילה אחת

מפתח חשוב להצלחה עסקית הוא להשקיע בצוות העובדים ובצוות המנהלים של הארגון. יום כיף בים המלח יכול להוות הזדמנות לשלב בין הנאה של הצוות לבין קידום האינטרסים של העסק.

 

תוכן ייחודי?

אזור ים המלח הוא ייחודי ב”מתנות” שהוא יכול להציע למבקרים בו- שילוב של מעיינות מרפא, בוץ עשיר במינרלים ונופי מדבר מרשימים. אלה מרמזים על השימוש בו יכולים מנהלי כוח אדם לעשות בתכנון של יום כייף או גיבוש למנהלים בארגון: שילוב מושלם בין אתגר (שיכול להציב המדבר) לכייף (שיכולים להציע מעיינות המרפא, טיפולי הספא והמלונות בים המלח על כל הכרוך בהם: חדרים מפנקים, ברכת שחייה, שירותי הספא הכוללים טיפולים מרגיעים לגוף ולנפש, סאונה, טיפולי בוץ, ברכות מי מעיינות בעלי אפקט מרפא ועוד.

 

 

מציאות אחרת

היתרון הגדול לקיומו של יום כיף בים המלח היא האפשרות להוציא את העובדים מהמציאות המוכרת לעבר מציאות שונה בתכלית. למרחבי הפרא של מדבר השפעה דרמתית על מצב הרוח, הלך הרוח ובעיקר על הקצב הפנימי והחיצוני כאחד. זהו זמן הרהור וחיבור הן פנימי והן עם הקולגות שלנו. ולכן, נופי הקסם יכולים להאיץ תהליכים שאותם אתם מעוניינים להטמיע בארגון. תוכלו לבקר כאן כדי להתרשם

 

 

כיצד יום כיף יתרום לגיבוש הצוות ושיפור העבודה בעתיד?

בבסיס כל חברה עסקית עומדת השאיפה להצליח מבחינה כלכלית. ההחלטה להציע יום כיף לעובדים כרוכה בהוצאה כספית עבור החברה, אך זאת השקעה משתלמת. ראשית, ידוע ששביעות הרצון של העובדים בחברה משפיע על רמת המוטיבציה ועל רמת ההשקעה של העובדים במקום העבודה. יום כיף לצוות הוא הזדמנות נהדרת ל”טעינת מצברים” מחדש, דבר שיאפשר לעובדים לחזור לעבודה עם אנרגיות חדשות. שגרת העבודה היומיומית עלולה להיות שוחקת, לכן חשוב ליצור עבור צוות העובדים הזדמנויות לרענן כוחות ולצאת מהשגרה, כמה פעמים במהלך השנה.

 

מעבר להנאה האישית, ישנה חשיבות לגיבוש הצוות. יחסי האנוש משחקים תפקיד חשוב ביכולת של הצוות לתפקד בצורה טובה במקום העבודה. ברור שלא נעים להגיע בבוקר לעבודה כאשר סביבת העבודה מנוכרת ובמידה וישנם קונפליקטים בין האנשים – הרבה אנרגיה שיכלה להיות מופנית נטו לעבודה תתבזבז על התמודדות עם המצב. יום כיף משותף יכול ללא ספק לתרום לגיבוש הצוות ותכנון היום צריך להיות בהתאם לצרכים הספציפיים של הצוות שלכם. מתוך הכרות עם המצב הצוות, תוכלו להחליט האם הוא זקוק לגיבוש באמצעות משחקי חברה בברכה של המלון, או סדנה בליווי מקצועי בנושא תקשורת מקרבת ופתרון קונפליקטים. סדנאות שונות יכולות להציע כלים בשיפור התקשורת הבין-אישית, עבודה על דינמיקה קבוצתית, עבודה על בניית יחסי אמון או העמקת ההכרות האישית בין חברי הצוות. למעשה עצם השהות המשותפת ביום כיף תתרום ליצירת הוואי משותף והעמקת קשרים חברתיים.

 

 

פיתוח כישורים מקצועיים

ניתן לשלב במסגרת היום גם סדנה שתעסוק בתקשורת או במודעות אשר יתרמו לכישורים המקצועיים של הצוות. הסדנה יכולה להיות קשורה לתחום המקצועי הספציפי של העסק, או למשל סדנה למנהלים בתחום פיתוח מנהיגות יישומית בעסקים. סדנה מסוג זה יכולה לאפשר למנהלים לעבור תהליך אישי ולקבל כלים לפיתוח כישורי מנהיגות. מנהל בעל כישורי מנהיגות ידע הן להוביל את הצוות והן לגרום לעובדים להרגיש שותפים מלאים המעוניינים בהצלחת העסק. כאשר צוות המנהלים עובר תהליך של העצמה, הדבר יכול לחזק את כל הארגון ולמנף אותו לקראת הצלחה. אם חשוב לכם להשקיע בפיתוח צוות המנהלים של הארגון, תוכלו לעשות במסגרת של סדנה או במסגרת של קורס הכולל מספר מפגשים.