סדנאות צחוק וייעוץ אירגוני

שינוי והתפתחות הם האלמנטים החשובים ביותר בחיי כל אירגון המעוניין להצליח בתחום העסקים הדינאמי. הרי בעסקים, כמו בכל תחום בחיים, דבר אינו סטאטי וללא צמיחה ושינוי בהתאם לדרישות השוק, הקיפאון והכישלון משתלטים.

כדי שזה לא יקרה, בפני בעלי עסקים ומנהלי אירגונים עומד היום ארסנל מכובד של כלים מעשיים לביצוע שינוי הדרוש להצלחה. בין הכלים הנפוצים: ייעוץ אירגוני, ימי גיבוש וימי כיף לעובדים ואפילו סדנאות צחוק, אשר זוכות היום לביקוש רב בקרב עסקים קטנות ואירגונים גדולים. חברות רבות אשר מעודדות את התרבות האירגונית ומודעות לחשיבותה העצומה, הן למעשה החברות החזקות והבולטות בענף העסקים והן אלה המצליחות לייצר רווחים לאורך זמן.

כלים להצלחה בעסקים

לצד התרבות האירגונית החיצונית, המעודדת ומכבדת את הלקוחות, היום יותר ויותר אירגונים החלו להשקיע גם בתרבות הארגונית הפנימית. תרבות אירגונית פנימית הכרחית לכל אירגון ועסק הרוצה להנחיל לעובדיו תרבות אירגונית חיצונית ומערכת יחסים פורייה במקום עבודתם. כך למשל, בעזרת ייעוץ אירגוני נכון, ניתן להטמיע בעובדים את הערכים החשובים לחברה ואת הידיעה כי עבודתם נעשית למען מטרה משותפת ולמען עתיד טוב יותר לכולם. אפילו סדנאות צחוק קצרות, ללא צורך בהפקה מסובכת והוצאת העובדים אל מחוץ למשרד, יכולה לתרום לגיבוש העובדים ולהעלאת התפוקה בחברה.

סדנאות צחוק לעובדים

סדנאות צחוק הן הדרך הטובה והיעילה לתת לעובדים זריקת מוטיבציה. היום יותר ויותר עסקים קטנים ואירגונים גדולים, מזמינים לעובדים שלהם סדנאות צחוק, במסגרתן העובדים “מנקים את הראש”, פורקים מתחים ומשפרים את התקשורת הבינאישית בצוות. סדנאות צחוק אלה הם מפגשים חברתיים דינאמיים אשר גורמים לכל המשתתפים לעונג רב ותורמים לגיבושם, ולהרגשת שייכות לחברה. סדנאות צחוק, המועברות ע”י מטפלים מקצועיים מתחומים שונים, מעלות את מפלס מצב הרוח והמורל של כל המשתתפים. סדנאות צחוק תורמות לגיבוש בצוות העובדים וגורמות להם להרגשת השתייכות וגאווה במקום עבודתם. מה גם, מחקרים רבים מוכיחים היום כי הצחוק טוב לבריאות, ועובדים בריאים זה נכס בו חפצה כל חברה.

 

ייעוץ אירגוני למנהלים

ייעוץ אירגוני זהו אחד הכלים היעילים להצלחה בעולם העסקים. ייעוץ אירגוני נוגע כמעט בכל היבטי הפעילות של החברה, החל מהגדרת מטרות ויעדים עתידיים, פיתוח תרבות אירגונית, הפקת לקחים ועד ליזום סדנאות גיבוש והעשרה לעובדים ולמנהלים. למעשה, יעוץ אירגוני זוהי אחת הנגזרות של תחום משאבי אנוש ותפקידו לזהות את החולשות של האירגון, להצביע על הנקודות הבעייתיות בפועל, ולא רק על גבי רול אפ, במטרה להפוך לארגון מלוכד ומצליח. ייעוץ אירגוני יכול לעיתים אף להציל עסק מקריסה או פשיטת רגל ויכול גם להפוך עסק כושל לרשת הצלחה בינלאומית. עם זאת, כדאי להקפיד על בחירה של ייעוץ אירגוני ותמיד רצוי לפנות רק ליועץ בעל המלצות ו”קבלות” בפועל.