מהם היתרונות של סדנאות ODT למנהלים?

אתם מחפשים דרך חדשה להניע את צוות המנהלים במקום העבודה שלכם. חשוב לכם מאד שהמנהלים יעבדו אחד עם השני בשיתוף פעולה, יחליפו רעיונות, ידעו כיצד להניע עובדים להגשים את מטרות הארגון, ויראו את עצמם כחלק אורגני ממקום העבודה.

לצורך כך, אפשר לנקוט בכמה פעולות שונות, ודרך אחת להניע את המנהלים שלכם בצורה איכותית ומקורית, היא לרשום אותם אל סדנאות ODT למנהלים. למה הכוונה? מדובר על סדנאות אשר פעמים רבות מתקיימות בשטח, במסגרת של פעילויות גיבוש. לא פעם, מדובר על סדנאות שהן חלק מחופשה של כל המנהלים מטעם מקום העבודה. אז מהם היתרונות והמאפיינים המיוחדים של הסדנאות הללו, שמוכיחות את עצמן כל פעם מחדש כמעולות?

המאפיינים של הסדנאות

  • שבירת השגרה – ראשית, אפשר לשאול מדוע בכלל להירשם אל סדנאות ODT למנהלים, ולא לערוך פעילויות במקום העבודה? התשובה לכך היא פשוטה מאד – שבירת שגרה. לא פעם, כאשר שוברים את השגרה לאדם, הוא דווקא נוח יותר לקלוט מסרים חדשים. כל עוד המנהל נמצא במקום העבודה המוכר שלו, כחלק מהשגרה, הוא עלול להתבצר יותר בתוך הקליפה שלו. דיונים סביב השולחן, הופכים פעמים רבות לדיוני סרק. לעומת זאת כאשר אתם מוציאים את דרג הניהול לשטח, עורכים להם פעולות שדורשות גם כושר פיזי וגם יכולת ניתוח מיוחדת – אתם מכריחים אותם לחשוב מחוץ לקופסה, ויכולים להגיע לתוצאות נהדרות.
  • שפע של אפשרויות – במסגרת של סדנאות ODT למנהלים, המשתתפים עוברים סדרה ארוכה מאד של פעולות ופעילויות. בין השאר, מדובר על משחקי שיתוף פעולה, שבהם כל אחד חייב לתרום מאמץ מסוים לצורך הגשמת המטרה של הקבוצה. ישנם גם משחקים תחרותיים בין קבוצות, שנותנים לכם את ההזדמנות לשלב בקבוצות מנהלים שנדרשים לעבוד יותר אחד עם השני, או דווקא לערבב בין אנשים שלא עובדים אחד עם השני בדרך כלל, לטובת הפריה הדדית. הסדנאות כוללות גם פעילויות של גיבוש בלבד, לטובת הלכידות קבוצתית, ובכך הן מהנות במיוחד.
  • אילו מטרות מגשימים? – במהלך סדנאות ODT למנהלים, אתם תוכלו להגשים מספר מטרות שונות. הסדנאות הללו נותנות דגש חזק מאד על רכישת כלי מנהיגות, ואיך ניתן ליישם אותם לסביבה הארגונית כיום. הן מדגישות את החשיבות של עבודת הצוות, והעובדה שאנו לא חיים כיצורים אוטונומיים בלבד. הסדנאות הללו מלמדות את המנהלים איך להתמודד עם תנאי סביבה משתנים, ואיך לתת מענה גם במקרי חירום שאינם צפויים. הסדנאות אף מכשירות את המנהלים לביצוע סדרי עדיפויות לצורך הצלחת הארגון, ובכך הן תורמות כלים חשובים מאד.

איך עורכים את הפעילות?

בכדי לערוך סדנאות ODT למנהלים, מומלץ בחום לפנות לגורם מקצועי, אשר מתמחה בארגון הסדנאות הללו. את הסדנאות אפשר כאמור לשלב במסגרת של נופש חברה, או במסגרת יום מיוחד מאד, שבו אתם תוציאו את המנהלים כולם לפעילות הגיבוש. אפשר לשלב בסוף הפעולות הללו סדנאות שטח מיוחדות, או ארוחה איכותית במיוחד, לטובת ההצלחה של היום כולו.