ייעוץ ארגוני וקורסים מקצועיים

לייעוץ ארגוני, הכולל התערבות של איש מקצועי בתחום במטרה לשפר את המצב הקיים בארגון, ישנה חשיבות ניכרת ותרומה עובדתית בשטח. פעילות הייעוץ מיושמת במספר מישורים, כאשר הוצאתם של עובדים בארגון לקורסים מקצועיים מהווה מרכיב בסדרת הפעולות המומלצות לצורך הגשמת המטרה הראשית.

ייעוץ ארגוני והתערבותו בארגון

כיום הולכת וגדלה כמות הארגונים הבוחרים לשלב פעילויות של פיתוח וייעוץ ארגוני כחלק מהניהול השוטף של הארגון, כאשר לאלו תרומה משמעותית במיוחד לארגונים הנמצאים בתהליכי שינוי, צמיחה או דווקא צמצומים. יועץ ארגוני יכול להגיע מהצד הארגוני אנושי מתחום פסיכולוגיה, סוציולוגיה וכיוצא בזה, או דווקא מהכיוון הריאלי הנדסי מתחום התעשייה וניהול למשל. התערבותו מקבלת משמעות שונה בהתאם לצרכי כל ארגון, כאשר עבודתו יכולה להיות מכוונת לנושא הנחייה וחיזוק מנהלים ועובדים בארגון, לבניית נהלים ותהליכי עבודה או לשני הכיוונים.

ייעוץ ארגוני לשיפור יעילות הארגון

אחת ממשימותיו של היועץ הארגוני מתייחסת לנושא שיפור ופיתוח יעילות הארגון, התלויה במטרותיו וביעדים שמגדיר, מתוך התפיסה שארגונים נדרשים להגיע ליעילות מרבית ובהתאם לכך לשפר את התפוקה ולהוריד עלויות שכרוכות בזה. מדובר בעצם שיפור החזון הארגוני, הליך של למידה, העצמה ותהליך של פתרון בעיות, באמצעות ניהול מתמיד של התרבות בארגון. כל אלה מיושמים באמצעות קיום מפגשים קבועים בין היועץ הארגוני ומנהלים בארגון, אבחון ארגוני, ליווי וייעוץ קבוצתי, הובלת תהליכי שינוי, ליווי צוותים, פיתוח מנהלים, העברת סדנאות ועוד.

קורסים מקצועיים ככלי לשיפור יעילות הארגון

מחקרים סוציולוגיים ופסיכולוגיים מצביעים על כך ששגרת העבודה המתישה והארוכה במאפיינת ארגונית משפיעה על יעילות העבודה, כאשר שבירת שגרה מהווה צורך אלמנטארי ליעילות הארגון. אחת הדרכים ליישם זאת היא באמצעות הוצאת עובדים לקורסים מקצועיים והכשרות מקצועיות, החל מקורס מכירות ושירות, קורס יבוא יצוא ועד קורס ניהול רכש. אלה מתקיימים במוסדות לימוד מגוונים ברחבי הארץ המציעים מגוון רחב של קורסים לימודיים ברמות ובתחומים שונים, כאשר מטרתם הראשית היא שיפור מקצועיותו של העובד כחלק מהארגון.

יתרונות קורסים מקצועיים לארגון

הוצאת עובדים לקורסים מקצועיים מהווה אמצעי הערכה ולשפר את עבודתם וזאת על חשבון המעסיק. בפני הנהלת הארגון ניתנת אפשרות לבחור בין מגוון קורסים, כאשר הבחירה היא בין קורס שמסייע לעובד בהגברת יעילותו בתפקיד שלו, או דווקא לבחור להעניק לו הכשרה שאינה קשורה באופן ישיר לעבודתו. יש לקחת בחשבון כי ניתן לבחור גם בקורסי ביניים שמשלבים את שני אלו, כמו למשל קורסי מחשבים.
לקורסים מקצועיים ישנם יתרונות בולטים, כאשר הם מאפשרים לעובד שהות מחוץ לסביבת העבודה הרגילה וליצור בו תחושת דאגה ואכפתיות כלפי הארגון. בנוסף, באמצעות הקורסים, העובד נחשף לידע מקצועי המאפשר לו לצבור ניסיון מעבר לקיים ולהופך אותו ליעיל יותר עבור הארגון. באופן זה התועלות הן משני הכיוונים: הן מהכיוון של העובד שזוכה לשפר את הישגיו, לזכות בהערכה ואולי גם בהטבה בתנאי העסקה ומהכיוון של הארגון, מדובר באפשרות להעשיר את העובד מבחינה מקצועית וכפועל יוצא, הפקת רווח עתידי מיכולותיו המקצועיות המשופרות.