מופעי סטנד אפ לחברות

מופע סטנד אפ הוא אירוע מהנה לכל הדעות. יש מעט מאוד אנשים שלא ימצאו עניין במופע סטנד אפ אינטליגנטי. אבל האם סטנד אפ מהווה רק בידור או שיש בו עוד ערך מוסף לקידום הליכי חשיבה?

הומור הוא קודם כל הליך של חשיבה אינטליגנטית. מופע סטנד אפ מתעסק בראיית מצבים מכמה זוויות במקביל, מה שיכול לפתח גם הליכי חשיבה לפתרון בעיות בעבודה או בחיים בכלל. סטנד אפ הוא קודם כל חשיבה יצירתית וראיית דברים מעבר למסגרת המוכתבת. מהותו של ההומור שמביא את הקהל במופעי סטנד אפ לפרצי צחוק הן הנקודות של “וואלה נכון, איך לא חשבנו על זה קודם!” .

קידום הליכי מחשבה יצירתית על ידי הומור

הומור הוא תהליך חשיבה בראש ובראשונה. תהליך שדורש את הפעלת כל התאים האפורים ויציאה ממסגרת החשיבה הקיימת. על מנת להגיע לשורת מחץ במופע סטנד אפ צריך לעבוד על אלמנט ההפתעה. כלומר, אלמנט לא צפוי שנכנס במצב רגיל ויומיומי. אפקט האי התאמה בין הקונפליקט של המצב ובין פתרונו בסופו של דבר, זה למעשה, הסטנד אפ בהתגלמותו. כאשר תעמדו בפני הזמנת מופע סטנד אפ לחברה שלכם או לאירוע עסקי כלשהוא, תלמדו כי הופעות סטנד אפ רבות עובדות בדיוק על התפר הזה של פתרון מצבים מורכבים על ידי חשיבה ששוברת את תבנית החשיבה היומיומית. לכן, מופע סטנד אפ יכול לתרום לכם הרבה מעבר להנאה המיידית מעצם המופע.

 

כיצד לבחור מופע סטנד אפ לחברות

תמצאו כי בשוק ישנן עשרות סוגים של מופעי סטנד אפ. חלקם ,אומנם בוטים ופונים להומור נמוך. אולם לא מעטים מהם, ודווקא המפורסמים פחות, פונים לקהל בוגר ואינטליגנטי ומאפשרים לו ראייה שונה ויצירתית על החיים. על מנת להיות בטוחים שתבחרו מופע סטנד אפ ראוי ואינטליגנטי היינו ממליצים לכם להתחיל בחיפוש מופעי סטנד אפ דווקא בגוגל. מרבית האמנים מופעים בסרטונים שהעלו ליו-טיוב או אפילו באתרים משלהם. כך תוכלו לוודא שהחומרים אכן מתאימים לרמת הציפיות שלכם. טיפ קטן שינחה אתכם בבחירת מופע סטנד אפ- ככל שגיל האומן עולה, כך עולה איכות החומרים.

 

לאילו אירועים וחברות מתאים מופע סטנד אפ

למעשה, מופע כזה יכול להתאים לכל אירוע שבו אתם רוצים להביא שילוב של הנאה עם תועלת אינטלקטואלית. בין אם מדובר בכנסים מקצועיים, אירועים לרגל חתימה על חוזה זכיינות, ערב גיבוש לעובדים. כנסים העוסקים בשיווק יצאו נשכרים במיוחד ממופעי סטנד אפ ומופעים אילו יכולים להשתלב באופן מושלם עם הרצאות של שיווק ומכירה. כמובן, אין כמו מופע הומוריסטי לאירוע של פרידה ממנהל או עובד, חלק מהסטנדאפיסטים ישמחו גם להקדיש קטעים שיכתבו מראש ביחד עם עובדי החברה, במיוחד לאדם שחוגגים עבורו את האירוע. אין כמו שילוב של הנאה וחשיבה על מנת לתת לכנס שלכם זריקת מרץ.