סדנאות מנהלים בגני אירועים

במסגרת של אירועים עסקיים בארץ, אחד מסוגי האירועים העסקיים הנפוצים ביותר כיום הן סדנאות פיתוח מנהלים.

סדנאות אלו נערכות על פי רוב במיקומים “נינוחים” דוגמת גני אירועים בשרון או מקומות פסטוראליים בצפון, שכן לאווירה הכללית בסדנאות פיתוח מנהלים (אווירה המושפעת רבות על ידי המיקום עצמו) ישנה השפעה מכרעת על אפקטיביות הסדנא והצלחתה.

בסדנאות פיתוח מנהלים אשר ממוקמות בגני אירועים בשרון או בגליל שוררת אווירה נינוחה ותומכת הרבה יותר מאשר בסדנאות פיתוח מנהלים אשאר נערכות לדוגמה במשרדי החברה. כאשר מוציאים את הסדנאות הללו אל מחוץ לשטח הרשמי של החברה והמשרד, נוצרת אווירה נינוחה יותר בה הרבה יותר קל למנהלים המתהווים ללמוד ולהשתתף באופן פעיל בסדנא. אירועים עסקיים באופן כללי הם הזדמנות למפגש בין גורמים רלבנטיים שונים בעסק ו/או בענף, וסדנאות פיתוח מנהלים הם באופן דומה הזדמנות ליצור אווירה נינוחה ופתוחה מצד אחד, אך עסקית ומוכוונת מטרה מצד שני.

אז מה בעצם עושים בסדנאות פיתוח מנהלים בגני אירועים או בכל מקום אחר? חשוב להבין כי המושג “סדנאות פיתוח מנהלים” הוא מושג רחב יחסית, אשר כל גוף המעביר סדנא כזו יכול לבחור לעצב אותה על ידי תכנים שונים ועל ידי נושאים כלליים שונים. בגדול, מדובר באירוע כלשהו בו נפגשים עובדים שונים בדרגים ניהוליים כאלו ואחרים, וביניהם מנהלים וותיקים, מנהלים טריים וחדשים או עובדים המיועדים לתפקידי ניהול כאחד. הכל תלוי באותה סדנא ספציפית. במהלך ימי הסדנא אמורים המנהלים השונים או העובדים המיועדים לתפקידי ניהול לעבור הפעלות שונות ושיעורים בנושאים רלבנטיים שונים, כאשר המטרה הכללית בסדנא היא כמובן פיתוח אותם עובדים כמנהלים, ובמסגרת זו הרחבת הידע שלהם בתחומים רלבנטיים, תרגול ויישום של שיטות ומסקנות שונות מעולם הניהול, יצירת אינטראקציה בין עובדים שונים ועוד. כל מה שנדרש על מנת לפתח ולשפר את יכולותיהם של משתתפי הסדנא כמנהלים.

על מנת שסדנא לפיתוח מנהלים תהיה מוצלחת ואפקטיבית, נדרש תכנון מקדים ומושכל. כפי שצוין לעיל, כמובן שלמיקום הסדנא ישנה השפעה מכרעת על האווירה הכללית בה ולכן על הצלחתה, אך גם לגורמים אחרים כמו הפעילויות המרכיבות את לוח הזמנים של הסדנא, הרכב האנשים המשתתפים בה וכד’. על מנת לארגן סדנת פיתוח מנהלים מצליחה יש להרכיב בקפידה את משתתפי הסדנא, תוך התחשבות בהיכרויות ביניהם ובסיכויים שלהם ליצור דינאמיקה חברתית מוצלחת ופורייה. אותה דינאמיקה היא במידה מרובה מה שיקבע אם הסדנא תצליח והמנהלים השונים שלנו ירוויחו ממנה, או אם היא תהיה בזבוז של זמנם.

ומבחינת המיקום – מה שחשוב כאמור הוא בעיקר האווירה – סדנא הנערכת במקום רגוע ושקט, תיתן למשתתפים בה הזדמנות לאינטראקציה חברתית נינוחה ובלתי מופרעת, ולכן סיכויי הצלחתה יהיו גבוהים יותר. כדאי לקחת זאת בחשבון אם אתם מארגנים סדנת פיתוח מנהלים בזמן הקרוב…